![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TP4SvuJOEQI/AAAAAAAAFR4/MJRQ72oMLmw/s200/wl1.png)
![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TP4Sya6TRfI/AAAAAAAAFR8/3vx1rEcjreg/s200/wl2.png)
Από την άλλη μεριά, μαίνεται τις τελευταίες ώρες ένα πόλεμος μεταξύ χάκερ που υποστηρίζουν την ιστορία του WikiLeaks και δυο εταιριών ηλεκτρονικών πληρωμών, του PayPal και της ελβετικής PostFinance. Η ομάδα των χάκερ ξεκίνησε μια επίθεση με την ονομασία Operation Payback. Για την ώρα οι 2 οργανισμοί αρνούνται την ύπαρξη επίθεσης στις ιστοσελίδες και τους σέρβερ τους ενώ ένς ακόμη οργανισμός, η γνωστή Mastercard ανακοίνωσε τη διακοπή των συναλλαγών της με την εταιρία του συλληφθέντα.
Οι δυτικές Δημοκρατίες – αν ο τύπος έχει δίκιο και αποδείξει πως δεν είναι ένοχος για αυτό που τον κατηγορούν – σε όλο τους το μεγαλείο.