Καλημέρα! Ένας φίλος με ρώτησε που βρίσκω χρόνο (μέσα στα τεράστια προβλήματα που έχω τον καιρό αυτό) και γράφω εδώ και στην εφημερίδα. Η απάντηση είναι απλή: δε βρίσκω χρόνο, απλά με ξεκουράζει το γράψιμο και με κάνει να ξεχνιέμαι, αφού αν σκέφτεσαι όλη τη μέρα προβλήματα στο τέλος γίνεσαι μέρος τους και όχι ο μοχλός που θα βρει τη λύση τους!! Απλό!
*** σημείωση: ευχαριστώ τους φίλους που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν!Και να μη βγει κάτι καλό (που απαιτείται να βγει, και σύντομα) η προσφορά τους να με βοηθήσουν με κάνει ευτυχή που τους έχω για φίλους…. ***
________________________________
Επιστροφή στην πραγματικότητα, την πολιτική πραγματικότητα:
σήμερα έχου
ν εκλογές στο Αμέρικα, ψηφίζουν για τον πρώτο (?) μαύρο πρόεδρο ή για την πρώτη
(?) γυναίκα αντιπρόεδρο.
Obama ή MacCain ?
Ιδού το ερώτημα.
Και είναι κρίσιμο, ειδικά αν είσαι ολίγον φαλλοκράτης και ολίγον ρατσιστής μαζί: Τι σκατά να ψηφίσεις? ένα μαύρο πρόεδρο ή μια μισοηλίθια γυναίκα αντιπρόεδρο (που μπορεί ανα πάσα στιγμή να γίνει πρόεδρος)?
Δύσκολο puzzle ακόμη και για όσους από αυτούς έχουν λίγο μυαλό.
*** σημείωση: ευχαριστώ τους φίλους που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν!Και να μη βγει κάτι καλό (που απαιτείται να βγει, και σύντομα) η προσφορά τους να με βοηθήσουν με κάνει ευτυχή που τους έχω για φίλους…. ***
________________________________
Επιστροφή στην πραγματικότητα, την πολιτική πραγματικότητα:
σήμερα έχου
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/SQ_f0elSvcI/AAAAAAAAAf8/ts5JqF8JBxg/s400/b.o..jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/SQ_gDs2sZ9I/AAAAAAAAAgE/hjVCxVSNwRM/s400/s.p..jpg)
Obama ή MacCain ?
Ιδού το ερώτημα.
Και είναι κρίσιμο, ειδικά αν είσαι ολίγον φαλλοκράτης και ολίγον ρατσιστής μαζί: Τι σκατά να ψηφίσεις? ένα μαύρο πρόεδρο ή μια μισοηλίθια γυναίκα αντιπρόεδρο (που μπορεί ανα πάσα στιγμή να γίνει πρόεδρος)?
Δύσκολο puzzle ακόμη και για όσους από αυτούς έχουν λίγο μυαλό.
Άντε να διαλέξεις….