Μαζί με τις βροχές ήρθαν τα κρύα και μαζί με τα κρύα πρέπει να ανάψουν και οι
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TK1KW9NbFgI/AAAAAAAAEkU/OU4nI31Qigs/s400/gas.jpg)
Και εδώ είναι που ξεκινούν τα προβλήματα! Την επόμενη Παρασκευή 15 Οκτωβρίου πιθανολογείται πως θα ξεκινήσει η πώληση από τα πρατήρια του πετρελείου θέρμανσης με τη μειωμένη τιμή, αλλά σε τιμή σίγουρα υψηλότερη από αυτή που το …αφήσαμε την προηγούμενη περίοδο. Αλλά το πρόβλημα δεν τελειώνει εκεί.
![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TK1JS_PgplI/AAAAAAAAEkM/f5ADjkrirZg/s400/therm.jpg)
Οπότε να μου το θυμηθείτε, θα είναι πολλοί (ήδη στην περιοχή του Ρουμλουκιού από πέρσι ήταν αρκετοί) αυτοί που θα προτιμήσουν να μη διαθέσουν και φέτος πετρέλαιο
θέρμανσης στους πελάτες τους, απλά για να γλυτώσουν από επώδυνες και χρονοβόρες φορο-διαδικασίες (και όχι μόνο).Για τιμές και τέτοια μη ρωτάτε, ας βγει στην αγορά το πετρέλαιο και τα λέμε. Πάντως και για φέτος θυμηθείτε: 1 τόνος = 1200 λίτρα.
Μία απάντηση στο “Πετρέλαιο θέρμανσης σε λίγες ημέρες”
Καλημερα. Τι ενοεις γραφοντας ενας τονος =1200 λιτρα?