Στον κόμβο της Κουλούρας, στη συγκέντρωση των αγροτών που έχουν παρατάξει τα τρακέρ τους δίπλα απ’ την Εγνατία Οδό, βρέθηκε την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024 ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Νίκος Ανδρουλάκης.
Συνομίλησε με τους αγρότες και με τα μέλη του Αγροτικού Συλλόγου οι οποίοι του εξέθεσαν τα βασικά τους προβλήματα / αιτήματα, όπως το αυξημένο κόστος παραγωγής, την υψηλή τιμή του πετρελαίου, την καθυστέρηση στην καταβολή των αποζημιώσεων από τον ΕΛΓΑ, την απώλεια παραγωγής από την κλιματική αλλαγή.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/andoulakouloura1.jpeg)
«Δεν θα αντέξουμε άλλη χρονιά με τέτοια κατάσταση» σχολίασε ο κ. Χαλκίδης.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/andoulakouloura2.jpeg)
“Παλεύουμε για τα αυτονόητα, για να μπορέσουμε να ζήσουμε. Δεν υπάρχει σήμερα τίποτα συγκροτημένο στην γεωργία” πρόσθεσε ο Θόδωρος Παπακωνσταντίνου.
Δείτε πλήρες ρεπορτάζ στον Πληροφοριοδότη (ΕΔΩ), από όπου και οι φωτογραφίες.