Σύσκεψη έγινε στη Βέροια προχθές με
αντικείμενο την καταπολέμηση των κουνουπιών. Στη σύσκεψη συμμετείχαν ο νομάρχης Ημαθίας Κ. Καραπαναγιωτίδης, ο αντινομάρχης Στ. Γεωργιάδης, εκπρόσωποι των δήμων που θέλουν να συμμετάσχουν (από τον Δήμο μας πήγε ο Δήμαρχος Φώτ. Δημητριάδης) και της Αναπτυξιακής Ημαθίας.
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S76vHMjEpaI/AAAAAAAACW0/jam7sVmjOTQ/s400/IMG_5299.jpg)
Θα υπάρξουν και άλλες συσκέψεις για το θέμα, όμως αυτό που εντυπωσιάζει είναι η πρόθεση για αύξηση του ποσού που θα διατεθεί για το ζήτημα.