![](https://4.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TIR2LfcseuI/AAAAAAAAEB8/v3ObFVh_Vjc/s400/poll2.jpg)
Μη μασάτε! Δε λέω πως είναι μούφες, το αντίθετο! Αναγνώστες ψηφίζουν.
Αλλά με τίποτε – λόγω της τεχνολογίας και των “φίλτρων” τα οποία ίσως να επιλέγονται – δε διασφαλίζεται η αντικειμενικότητα και το αδιάβλητο του εγχειρήματος. Άσε που η στατιστική είναι μια ολάκερη επιστήμη που δεν μπορεί να συμπυκνωθεί μέσα σε ένα ερώτημα που τίθεται μέσω του blogger ή του polldaddy!!
Τα εργαλεία είναι εκεί και μας περιμένουν. Το θέμα είναι ο τρόπος και η πρόθεση κατά τη χρήση τους. Στους πιο μπασμένους π.χ. στο internet η λέξη “cookie” (για να μη πάμε και πιο μακριά και μπερδευτούμε περισσότερο) νομίζω πως μπορεί να αποτελέσει το έναυσμα για μια συζήτηση χωρίς τέλος…