![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TRBLSPRGIBI/AAAAAAAAFcs/eaItg3aF_ro/s200/dimarxeio+alex.jpg)
Συγκεκριμένα (και με βάση αυτά που αναφέρονται στην ιστοσελίδα του Δήμου Πλατέος), ο δήμαρχος ζήτησε – κάνοντας χρήση όσων αναφέρονται στο νόμο – να παρασχεθεί η δυνατότητα στο νέο δήμο Αλεξάνδρειας να στελεχώσει, κατά το δυνατόν άμεσα, κρίσιμες για τη λειτουργία του και ανεπαρκείς σε προσωπικό υπηρεσίες του, όπως η καθαριότητα και η τεχνική υπηρεσία.
Έτσι ζητά για τον Δήμο Αλεξάνδρειας και για την πλήρωση θέσεων τακτικού προσωπικού, από το πλεονάζον του ΟΣΕ, τις εξής ειδικότητες: Οδηγούς (3), Εργάτες Καθαριότητας (15), Τοπογράφους Μηχανικούς (2), Μηχανολόγους Μηχανικούς (1), Πολιτικούς Μηχανικούς & Τεχνολόγους Πολιτικούς Μηχανικούς Έργων Υποδομής (2), Αρχιτέκτονες Μηχανικούς (1) και ηλεκτροσυγκολλητές/οξυγονοκολλητές (1).
Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ