Στη μεγαλύτερη χριστουγεννιάτικη γιορτή που γίνεται στην περιοχή του Δήμου Αλεξάνδρειας, στην “Αστερούπολη” στο Πλατύ, βρέθηκε το απόγευμα της Παρασκευής 30 Δεκεμβρίου η υποψήφια δήμαρχος Αλεξάνδρειας Δώρα Κουρκουτά.
Συνοδευόμενη από συνεργάτες της, πολλοί εκ των οποίων θα είναι και υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι με το ψηφοδέλτιό της, η Δ. Κουρκουτά περιηγήθηκε στο πεζόδρομο του Πλατέος, επισκέφθηκε τα σπιτάκια της Αστερούπολης, συνομίλησε με επισκέπτες και συμμετέχοντες στη διοργάνωση και αντάλλαξαν ευχές.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-1.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-7.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-2.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-4.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-3.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-5.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/delioptsolak-ast22-0.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-9.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-8.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/12/kourkdor-ast22-6.jpg)