Κατηγορίες
αθλητικά

Στα πέναλτι αποκλείστηκε η Α.Ε. Αλεξάνδρειας

Στα πέναλτι αποκλείστηκε η Α.Ε. Αλεξάνδρειας από τον ΠΑΟ Κουφαλίων, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Αλεξάνδρειας το απόγευμα της Τετάρτης 12 Απριλίου, στο πλαίσιο του κυπέλλου Ερασιτεχνών.
Σε ένα παιχνίδι που είχε από όλα (δοκάρια, ένταση, πάθος, ανατροπές, κάρτες και φυσικά διαδικασία των πέναλτι) φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Ματζούνη ενώ η γηπεδούχος Α.Ε. Αλεξάνδρειας ισοφάρισε στο 86ο λεπτό με πέναλτι (Σαρηγιαννίδης).
Στην παράταση καμιά από τις δυο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει και η πρόκριση “παίχτηκε” στα πέναλτι, όπου ο ομάδα των Κουφαλίων αποδείχθηκε πιο εύστοχη και πήρε το παιχνίδι και την πρόκριση (σκορ 4-5) και στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών θα συναντηθεί με τον ΠΟ Τρίγλιας