![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TUTOYSxXztI/AAAAAAAAF0o/lAMLqgv0iv0/s200/29012011.jpg)
Την κοπή της πίτας ακολούθησε ομιλία ενώ αμέσως μετά τραγούδησε η χορωδία του συλλόγου και χόρεψαν τα χορευτικά συγκροτήματα τα οποία αποτελούνται από παιδιά και νέους διαφόρων ηλικιών.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο αντιπεριφερειάρχης Ημαθίας Κ. Καραπαναγιωτίδης, ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Φ. Δημητριάδης, δημοτικοί σύμβουλοι, ο Πρόεδρος και τα μέλη του προεδρείου της δημοτικής κοινότητας Πλατέος καθώς και ο πρώην αντινομάρχης Στ. Γεωργιάδης.