Κατηγορίες
αθλητικά ΕΠΣ Ημαθίας - Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας ποδόσφαιρο

19η αγωνιστική Α’ κατηγορίας: Ήττα για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – κέρδισε έδαφος ο ΦΑΣ Νάουσα

Νίκες για Ροδοχώρι & Αγία Μαρίνα και παιχνίδι για γερά νεύρα στο Πλατύ

Οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν νικητές στο μεγάλο ντέρμπι της Νάουσας 19η αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας. Ο ΦΑΣ Νάουσα κατάφερε να κερδίσει τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και να μειώσει τη διαφορά στους πέντε βαθμούς.
Ο ΓΑΣ Ροδοχωρίου και ο Μ. Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας κέρδισαν άνετα τον Ολυμπιακό Νάουσας και τον ΠΑΟ Κουλούρας, αντίστοιχα.

Απ΄ την άλλη, το παιχνίδι στο Πλατύ δεν ήταν ενδεδειγμένο για όσους έχουν πρόβλημα με την καρδιά τους…

Οι γηπεδούχοι είχαν γενικά την πρωτοβουλία στο γήπεδο, ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο (μετά από πολύ ωραία απόκρουση του τερματοφύλακα του Αχιλλέα Νάουσας, Σάκκου), 2-3 χαμένες ευκαιρίες και ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Βούλγαρη. Όμως το παιχνίδι ήταν “γκραν-γκινιόλ” μέχρι το τέλος του, αφού οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι λίγα δευτερόλεπτα πριν από το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αγροτικού Αστέρα, Πρέτσι.