![](https://2.bp.blogspot.com/-WJfyNxPSRRw/UVB8B3muL3I/AAAAAAAA2tM/pxKyMyO9aP0/s200/prkpsellsim.png)
Αυτό που μένει είναι ένα: το μέτρο έχει χαθεί, από κάθε πλευρά.
Όσο για τις μεγάλες πόλεις, οι παρελάσεις σε αυτές έχουν καταντήσει από γιορτή του Έθνους σε πριβέ εκδηλώσεις για πολιτικούς και τηλεοπτικά συνεργεία, αφού ο κόσμος που θέλει να παραστεί κρατείται σε απόσταση ασφαλείας από τις εξέδρες των “επισήμων”. Δυστυχώς ένα πράγμα αποδεικνύεται: ότι είχε δίκιο όποιος είπε πως όταν οι πολιτικοί φοβούνται να έρθουν σε φυσική επαφή με τον λαό, τότε τα πράγματα κάπου έχουν στραβώσει…