Οι διακοπές τελείωσαν και ξανά επί τω έργω….
Με την ευκαιρία των διακοπών και επειδή υπήρχε χρόνος (και λόγος), έκανα μια βόλτα – με την …απαραίτητη παιδική συνοδεία που το απαιτούσε χωρίς να κάνει εκπτώση σε τίποτε – σε μια από τις παιδικές χαρές που υπάρχουν στο Πλατύ, αυτή που βρίσκεται μπροστά από τον Παιδικό Σταθμό Πλατέος και την εκκλησία του Αγ. Αρσενίου.
Πολλά ήταν αυτά που χρειάζονται συντήρηση ή αντικατάσταση, ένα όμως ήταν εξαιρετικά επικίνδυνο:
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S7rXFyO50TI/AAAAAAAACVE/Q9JHNLgb4P4/s400/IMG00503-20100402-1142.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S7rXMxMq-0I/AAAAAAAACVM/SIyNIz6Pd9E/s400/IMG00504-20100402-1143.jpg)
Τι μένει; Μια βόλτα σε όλες τις παρόμοιες εγκαταστάσεις σε ολόκληρο το Δήμο και αντικατάσταση ή επιδιόρθωση ΤΩΡΑ! Γιατί η άνοιξη ήρθε και οι “εξορμήσεις” των μικρών δημοτών πλέον θα είναι καθημερινές.