Ψηφίστηκε χθες στο Κοινοβούλιο ο “Καλλικράτης”, με ονομαστική ψηφοφορία, ύστερα από αίτημα για τέτοια από τη Νέα Δημοκρατία.
![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S_8mD85eOZI/AAAAAAAAC2k/fZ6Ioo1OCAs/s400/kall.jpg)
Από σήμερα – και με λυμένα πλέον τα χέρια, αφού το χωροταξικό τελείωσε, οι λεπτομέρειες τελείωσαν, το νερό από νομικής άποψης μπήκε στο αυλάκι – ξεκινάνε πραγματικά τα όργανα σε κάθε δήμο της χώρας.
Και στον από 01/01/2011 δικό μας δήμο (της …Αλεξάνδρειας δηλαδή) το ενδιαφέρον θα είναι μεγάλο, είτε θα πρόκειται για τους φερόμενους σήμερα ως υποψηφίους δημάρχους είτε για τους δημοτικούς συμβούλους. Πιστέψτε με….