![](https://4.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S__gK0QPH_I/AAAAAAAAC3k/WEfJ4zDv-zY/s400/sam%26pap.jpg)
Φήμες θα πείτε, όπως είπα και εγώ. Αν όμως αληθεύουν;
Μιλάω για τη φήμη που θέλει το …διαμερισμό των σκανδάλων, ώστε να “χρεωθεί” το Βατοπέδι η ΝΔ και τη Siemens το ΠΑΣΟΚ. Να βρεθούν ποιοι τα άρπαξαν και να τιμωρηθούν, ώστε να ικανοποιηθεί το περί δικαίου αίσθημα, ώστε να ηρεμήσει λιγάκι ο λαός.
Ευκαιρία να ξεσκαρτάρουν από τους λαδιάρηδες (από όλους;) τα δυο μεγάλα κόμματα αλλά και να βγουν νικητές στην κοινωνία και εσωκομματικά οι δυο αρχηγοί. Λέτε;