Τι αναφέρει ο Γενικός Επιθεωρητής Δημόσια Διοίκησης για την
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TDBBrYfyOtI/AAAAAAAADQ4/2-HsKsmYChs/s400/EGEDD.jpg)
1. Στο ΠΥΣΔΕ Ημαθίας:
πειθαρχικό παράπτωμα: συμμετοχή σε εταιρία, απόφαση: περικοπή αποδοχών (σελίδα 40)
2. Στον Δήμο Αποστόλου Παύλου:
“Από το διαχειριστικό – οικονομικό έλεγχο στο Δήμο Αποστόλου Παύλου Ν. Ημαθίας, διαπιστώθηκε έλλειμμα στη διαχείριση αυτού ποσού ύψους 1.707.838,39 €, το οποίο και καταλογίστηκε σε βάρος των υπευθύνων. ” (σελίδα 217)
Δεν μου είναι γνωστό σε τι στάδιο βρίσκονται αυτές οι υποθέσεις (η δεύτερη τουλάχιστον, αφού για την πρώτη επιβλήθηκε “περικοπή αποδοχών”), το δυσάρεστο πάντως είναι πως ΚΑΙ η Ημαθία είναι μέσα στην έκθεση που αποτυπώνει τα στραβά στις δομές του δημοσίου τομέα…