Τυχεροί για μια ακόμη φορά οι Αθηναίοι, αφού ορισμένοι από
![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TIWqz6Bc2SI/AAAAAAAAEDU/QSy6rRyFA5g/s400/bocelli.jpg)
Ο διάσημος τενόρος θα ερμηνεύσει μεταξύ άλλων ένα νέο τραγούδι, ειδικά γραμμένο για το Ίδρυμα, με τίτλο «For a New Sun». Στη συναυλία συμμετέχει η Συμφωνική Ορχήστρα και η Χορωδία της ΕΡΤ, ενώ όλα τα έσοδα θα διατεθούν για τους σκοπούς του Ιδρύματος Δράσης κατά του Καρκίνου του Μαστού.
Παλιό απωθημένο ο τενόρος! Αλλά πως να πας, αφού όταν εμφανίστηκε κοντά το εισιτήριο κόστιζε όσο μισός μήνας φοιτητικής ζωής… Πάντως, όπως είπε κάποτε και η Celine Dion, “Αν ο Θεός είχε φωνή, θα έμοιαζε με τη φωνή του Andrea Bocelli”.
Μέχρι να δεήσουμε να τον δούμε από κοντά, ας αρκεστούμε σε ολίγον youtube.