Δραστήριος όσο ποτέ άλλοτε, έκανε και την πρώτη του προεκλογική – διερευνητική
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TIXrJizAltI/AAAAAAAAED8/kTgBuskmfm8/s400/alevras_x.png)
Είχε συνάντηση χθες το απόγευμα σε καφέ του χωριού με ανθρώπους που χρόνια τώρα στηρίζουν το ΚΚΕ. Υπενθυμίζω πως το ΚΚΕ στις τελευταίες εθνικές εκλογές ήταν η τρίτη δύναμη ενώ στο σύνολο του Δήμου Πλατέος ήρθε τέταρτο, ελάχιστα πίσω από τον ΛΑ.Ο.Σ (μετρώντας απώλειες στο σύνολο του δήμου 83 ψηφοδελτίων σε σχέση με τ
ο 2007).