Αν υπάρχει κάτι σε αυτή τη χώρα που θα πεθάνει στο τέλος (λίγο πριν την ελπίδα που …πεθαίνει τελευταία), αυτό είναι το χιούμορ του Έλληνα.
Απεργία της ΑΔΕΔΥ χθες (και 2 συγκεντρώσεις, γιατί αλλού ήταν η ΓΣΣΕ και αλλού το ΠΑΜΕ, λες και τα προβλήματα τους δεν είναι κοινά – μια χαρούλα κάθεται στον κάθε ενδιαφερόμενο αυτή η διχώνια) και κάποιος φωτογράφησε το πλακάτ του αιώνα. Προφανώς πρόκειται για πληττόμενο από την κρίση πολίτη ο οποίος ευτύχισε να ψηφίσει κάποτε Καραμανλή το νεώτερο και στη συνέχεια να διαψευστεί οικτρά. Άσε που του ‘καστε Γιώργος στη συνέχεια!!!
![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TK6liZmtcLI/AAAAAAAAEl4/UoqKbpNPs9Y/s400/panw.jpg)
Ολόκληρη την εικόνα μπορείτε να τη δείτε ΕΔΩ, στο “Τρελό Κουνέλι”