![](https://3.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TO0PmWxeAuI/AAAAAAAAFEQ/WXDuDzTnAts/s320/polizia.jpg)
Η εγκληματικότητα μας χτυπάει την πόρτα και εμείς αναγκαστικά παρακολουθούμε. Όχι πως φταίει η Αστυνομία. Τι να κάνει και αυτή, που να πρωτοπάνε να περιπολήσουν με τα μέσα που διαθέτουν.
Οπότε μια από τις πρώτες ενέργειες…
…του νέου δημάρχου Φ. Δημητριάδη θα πρέπει να είναι η ενίσχυση των αστυνομικών τμημάτων που βρίσκονται στα όρια του Δήμου Αλεξάνδρειας. Και για να γίνει αυτό θα απαιτηθεί η συναίνεση και η βοήθεια όλων μας, δημοτών και εκλεγμένων (αφού πολλά λέγονται για “Καλλικράτη” και στην ΕΛ.ΑΣ., γεγονός που ίσως να σημάνει ακόμη και το κλείσιμο τμημάτων, πόσο μάλλον την ενίσχυση τους!). Γιατί σε τέτοια θέματα το τελευταίο που θα πρέπει να κάνουμε είναι …αντιπολίτευση και κριτική.