![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TRg4s-fodJI/AAAAAAAAFgk/E0s49btR_Uk/s1600/urneelnat.png)
Πάρτε κόκκινο στυλό λοιπόν και βάλτε σε κύκλο την 3η Απριλίου (ή ίσως και την 10η Απριλίου, αν και η 3η βολεύει περισσότερο για πολλούς λόγους).
Γιατί πλέον το ερώτημα είναι ένα και σχετίζεται με το ουσιαστικό ζητούμενο και μόνο: βουλευτής-εκτελεστικό όργανο που βγήκε με λίστα (δηλαδή διορίστηκε) και ψηφίζει ότι του ζητηθεί ή βουλευτής που θα τρέξει για τον σταυρό (άρα για να κερδίσει το κόμμα και ο ίδιος) αλλά που θα είναι λιγάκι επικίνδυνος στις ψηφοφορίες στη Βουλή;
Δίκοπο το μαχαίρι, δύσκολη η απόφαση.