Παρά την έντονη χιονόπτωση και με δεδομένους τους περιορισμούς λόγω της Covid-19, τα μπουλούκια επισκέφθηκαν το δημαρχείο της Νάουσας για να πάρουν την άδεια του δημάρχου, έκαναν τη διαδρομή τους στην πόλη, βρέθηκαν στην πλατεία – όλα αυτά στο πλαίσιο του εθίμου “Γενίτσαροι και Μπούλες”.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/02/genbul-naoussa22-2.jpg)
Οι δρόμοι της παράδοσης, έστω και υπό αυτές τις συνθήκες, ξαναβρίσκουν σταδιακά το δρόμο τους – και ελπίζουμε απ’ την επόμενη χρονιά (πιο ειρηνικά και χωρίς περιορισμούς για υγειονομικούς λόγους) όλα να γίνουν όπως παλιά…
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/02/genbul-naoussa22-1.jpg)