Συνεχίζονται για μια ακόμη ημέρα οι εργασίες αποκατάστασης του οδοστρώματος στην Π.Ε.Ο Θεσσαλονίκης – Βέροια, στο τμήμα που περνάει μέσα από την Αλεξάνδρεια και είναι η οδός Ελευθερίου Βενιζέλου.
Τις ημέρες αυτές συνεργεία της Π.Ε. Ημαθίας εργάζονται και αποκαθιστούν το οδόστρωμα σε διάφορα σημεία – την Τρίτη 3 Αυγούστου βρίσκονταν περίπου στο 50ο χλμ του δρόμου.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2021/08/erga20210803-1.jpg)
Καλό θα είναι όσοι διαθέτουν μικρά οχήματα και μπορούν να αποφύγουν το σημείο να χρησιμοποιήσουν άλλους δρόμους, μέσα από την πόλη, ώστε να περιοριστεί ο χρόνος αναμονής μέσα στα οχήματα (λόγω και της ζέστης που επικρατεί) .