Κατηγορίες
αθλητικά πάλη

“Αργυρός” ο Νίκος Πόλος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης – χάλκινο για τον Αγγ. Αποστολίδη (βίντεο)

Εξαιρετική ήταν για μια ακόμη φορά η εμφάνιση του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας “Ο Ημαθίων” στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής και ελευθέρας πάλης Παίδων & Κορασίδων.

Στη φετινή διοργάνωση, που φιλοξενήθηκε το Σαββατοκύριακο 15 & 16 Φεβρουαρίου στην πόλη των Τρικάλων, η ομάδα συμμετείχε με 3 αθλητές, έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση και κατέκτησε δύο μετάλλια, ένα (1) αργυρό, ένα (1) χάλκινο και μία 5η θέση.

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο της κατηγορία των 65 κιλών ελευθέρας πάλης κατέκτησε ο Πόλος Νικόλαος, ενώ στα 80 κιλά ελευθέρας πάλης ο Αποστολίδης Άγγελος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο της κατηγορίας.
Ο αθλητής Ζαφειρόπουλος Θεόδωρος στα 65 κιλά διεκδίκησε ανεπιτυχώς το χάλκινο μετάλλιο και παρότι η όλη εμφάνισή του στην διοργάνωση ήταν πολύ καλή, αρκέστηκε στην 5η θέση.

Τα συγχαρητήρια τους εξέφρασαν τα μέλη του ΔΣ δια του προέδρου Τσακυρίδη Ελευθέριου στους αθλητές και τους προπονητές του συλλόγου.

Δείτε στη συνέχεια το βίντεο από την απονομή των μεταλλίων στο αγώνισμα των 65 κιλών ελευθέρας πάλης