Κατηγορίες
αθλητικά ΕΠΣ Ημαθίας - Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ερασιτεχνών ΕΠΣ Ημαθίας: ανατροπή και πρόκριση για τη Βέροια, διακόπηκε το παιχνίδι στα Τρίκαλα

Η ανατροπή του πρώτου αποτελέσματος του παιχνιδιού της Βέροιας με τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου και η διακοπή του παιχνιδιού στα Τρίκαλα ήταν τα γεγονότα που σημάδεψαν τους δυο αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ημαθίας.

Η Βέροια, με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού (1-0) και το τελικό 2-0 τη στέλνει στον τελικό.
Το άλλο παιχνίδι, το Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Νίκη Αγκαθιάς, δεν έληξε ποτέ. Περίπου 15 λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Αγκαθιάς αποχώρησε, σημειώθηκαν επεισόδια και λίγη ώρα μετά το παιχνίδι με απόφαση του διαιτητή διακόπηκε οριστικά. Όλα πλέον εξαρτώνται από όσα γράφησαν στο φύλλο αγώνα και θα κριθούν από την ΕΠΣ Ημαθίας και την αρμόδια επιτροπή της.