Να υπενθυμίσουμε πως πριν από λίγες ημέρες βγήκαν οι “κονσερβάδες” και με δηλώσεις τους έκαναν γνωστό πως η χρονιά που πέρασε ήταν από τις καλύτερες από πλευράς εξαγωγών ροδακίνου!
Για την περαιτέρω στάση και τις κινητοποιήσεις τους οι αγρότες θα αποφασίσουν αύριο στον Πλαταμώνα, ενώ οι αγρότες της Θεσσαλίας αποφάσισαν ως πρώτο δείγμα να κατέβουν στην Εθνική οδό Αθηνών – Θεσσαλονίκης, παρατάσσοντας τα τρακτέρ τους στον κόμβο της Νίκαιας στη Λάρισα.
Στην ανατολική Μακεδονία οι αγρότες της Δράμας, δίχως να εμποδίζουν την κυκλοφορία έχουν τα τρακτέρ τους σε τρία σημεία της Εθνικής Οδού Καβάλας – Δράμας.