![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TUK5zoVMysI/AAAAAAAAFzo/1tl086rSFmg/s1600/eu1_meletis.jpg)
Και μίλησε για τον Μορφωτικό Σύλλογο Ποντίων Νέου Προδρόμου “Ο Ακρίτας” και για την αυριανή επετειακή εκδήλωση που διοργανώνει ο σύλλογος με αφορμή τα 40 χρόνια από την ίδρυσή του (1970-2010).
Η εκδήλωση που θα ακολουθήσει φέρει την ονομασία “Ακρίτεια” θα γίνει αύριο Σάββατο 29 Ιανουαρίου, στις 6 το απόγευμα και θα λάβει χώρα στον χώρο του παλαιού δημοτικού σχολίου του Νέου Προδρόμου (άναμα κέδρων και ποντιακό παραδοσιακό γλέντι).