![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TUQBvSDeovI/AAAAAAAAF0U/cOpaxvtIW0E/s1600/aspirini.jpg)
Στις μελέτες αυτές λοιπόν βρέθηκε πως η λήψη ασπιρίνης μειώνει την πιθανότητα εμφάνισης καρκίνου του προστάτη κάτα 10% ενώ καθυστερεί την εμφάνιση θανάτου απο καρκίνο του προστάτη στους ασθενείς που τελικά προσβάλλονται απο αυτόν κατά 15 χρόνια. Αυτά τα πολύ ενθαρρυντικά αποτελέσματα είναι εξίσου καλά και για άλλες μορφές καρκίνων όπως ο καρκίνος του εντέρου. Η πολύ σημαντική αυτή μελέτη δημοσιεύτηκε στο έγκριτο ιατρικό περιοδικό Lancet.
Μια ασπιρίνη την ημέρα λοιπόν τον καρκίνο τον κάνει πέρα!
το διαβάσαμε στο urology alexandria του Ν. Μπρουσκέλη
Μία απάντηση στο “Μια ασπιρίνη την ημέρα…”
Που να τις βρεις ομως . Εχουν εξαφανιστει απο τα φαρμακεια. Γιατι αραγε;