Βράβευση των χιονοδρομικών κέντρων της Ημαθίας στα πλαίσια της 26ης PHILOXENIA
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TOZ92IJoEaI/AAAAAAAAE_Y/AbYokKjJk7A/s200/news_seli8.jpg)
Συγκεκριμένα τα δυο χιονοδρομικά του νομού μας, το Σέλι και τα 3-5 Πηγάδια βραβεύτηκαν στην ανοικτή δημόσια ψηφοφορία που έγινε μέσα από την ιστοσελίδα της Helexpo.
Αντικείμενο της ψηφοφορίας – Philoxenia Tourism Awards 2010 ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΟΙΝΟΥ – ήταν οι πέντε δημοφιλέστεροι ελληνικοί προορισμοί (συν μια που αφορούσε προορισμό του εξωτερικού), ενώ υπήρχαν 6 κατηγορίες.
Στην κατηγορία “καλύτερο χιονοδρομικό κέντρο” τα 3-5 Πηγάδια κατέλαβαν την 2η θέση ενώ το χιονοδρομικό του Σελίου την 5η θέση – πρώτο ήρθε το χιονοδρομικό της Βασιλίτσας Γρεβενών. Στην τρίτη θέση το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν και στην τέταρτη ο Παρνασσός.