![](https://4.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TKyw0rarkZI/AAAAAAAAEj0/LI0xpN3AnrM/s400/l1.jpg)
Και όσο οι εκλογές πλησιάζουν, τόσο οι συζητήσεις θα ανάβουν. Μια τέτοια συζήτηση είχα σήμερα το μεσημεράκι. Αρκετοί οι συμμετέχοντες, ορισμένοι με πολλά …χιλιόμετρα σε εκλογικές διαδικασίες, με ενεργό συμμετοχή. Και λέγαμε για προγράμματα, για δηλώσεις υποψηφίων, για υποψηφιότητες, για έργα που γίνονται ή θα γίνουν και άλλα τέτοια.
Ήρθε ό
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TKyxMj4I2fI/AAAAAAAAEj8/TXuhQJr4I1c/s400/l2.jpg)
Πόσο δίκιο τελικά είχε ο φίλος! Εδώ δεν “κλείσαμε” τα βασικά, κάνουμε σχέδια για αεροδρόμια, τάζουμε επενδύσεις και επενδυτές, σχεδιάζουμε βιοτεχνικά και βιομηχανικά πάρκα, μιλάμε για κάθε είδους επάρκειες. Αλλά δυστυχώς θα πάμε για μια ακόμη φορά ανεπαρκείς ως προς τα βασικά στις κάλπες την 7η Νοεμβρίου….