Τέλος – μπας και σωθούμε και εμείς οι καπνιστές – το κάπνισμα σε δημόσιους
χώρους.
Ολική απαγόρευση θα ισχύσει από την πρώτη του Σεπτέμβρη.
Οπότε τέλος το κάπνισμα σε καφενεία, καφετέριες, χώρους εργασίας που διέθεταν καπνιστήρια κλπ.
![](https://1.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/THihR2QHGTI/AAAAAAAAD6k/JHs7HiQJP54/s400/cigaretta.jpeg)
Ολική απαγόρευση θα ισχύσει από την πρώτη του Σεπτέμβρη.
Οπότε τέλος το κάπνισμα σε καφενεία, καφετέριες, χώρους εργασίας που διέθεταν καπνιστήρια κλπ.
Η όλη απόφαση πάντως είναι λιγάκι φασιστική (αφού δεν επιτρέπει σε κάποιον να ανοίξει κατάστημα μόνο για καπνιστές ή να πηγαίνει σε ένα μαγαζί που να απευθύνεται αυστηρά και μόνο σε καπνιστές). Γιατί υπάρχουν μεν τα δικαιώματα του αντικαπνιστή αλλά υπάρχουν και αυτά του καπνιστή!
Συμπέρασμα: οι αμετανόητοι να παρακαλάνε να κάνει καλό καιρό όσο το δυνατόν περισσότερο για να κάθονται στα τραπεζάκια που βρίσκονται στους εξωτερικούς χώρους των καταστημάτων. Οι μπουζουκόβιοι πάντως έχουν 5 μήνες παράταση, στα ξενυχτάδικα άνω των 300 τμ με ζωντανή μουσική θα μπορούν να καπνίζουν μέχρι το Φεβρουάριο…