Πριν από 2,5 χρόνια στήνονταν όλοι στη σειρά για μια φωτογραφίτσα παρέα με το Γιακουμάτο. Πότε; Μα όταν είχε έρθει για να …θεμελιώσει τις εργατικές κατοικίες στο Πλατύ. Και δώσ’ του τα προφίλ, τα ανφάς, οι
ομαδικές, οι πριβέ….Πολλές φωτογραφίες και πολλές εξαγγελίες!! Με κυριότερη και σημαντικότερη μια: οι δικαιούχοι θα μπουν στα σπίτια τους το αργότερο μέχρι το φθινόπωρο του 2009.
Μπήκαμε στο Γενάρη του 2010 και ακόμη τα μπετά δίνουν και πέρνουν! Ακόμη χτίζουν, αναμορφώνουν, βάφουν.
Και φυσικά οι οικογένειες που δικαίως έλαβαν
Α, να μην ξεχάσω: το πρόβλημα δημιουργήθηκε για τους πολλούς επειδή έχουν κάτι στο όνομά τους. Γιατί βασική προϋπόθεση για να λάβει κάποιος μέρος στο όλο πανηγύρι είναι να μην έχει ούτε τετραγωνικό στο όνομά του!
Και επειδή κάποιοι φάνηκαν
ΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ;
ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ!!
ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ!!