Κατηγορίες
αθλητικά

106 συν 2 συν 3….

106 λεπτά συν δυο ακόμη ώρες συν ακόμη ένα τρίλεπτο διήρκεσε το παιχνίδι ποδοσφαίρου μεταξύ του Μαρόκου και της Αργεντινής, που έγινε στο πλαίσιο των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού.

Αιτία ο διαιτητής, κανείς άλλος! Οι Αργεντίνοι ισοφάρισαν κάπου προς το τέλος των καθυστερήσεων (ίσως και μετά το τέλος των καθυστερήσεων εδώ που τα λέμε), μέσα στο γήπεδο έγινε χαμός, το παιχνίδι τελείωσε 2-2 χωρίς να ακουστεί το σφύριγμα της λήξης. Έλα όμως που ο διαιτητής σχεδόν ένα δίωρο αργότερα – και ενώ οι παίχτες τα είχαν μαζέψει λόγω της διακοπής – ξαναείδε τη φάση…

Ακύρωσε το δεύτερο γκολ της Αργεντινής και επέβαλε στις ομάδες να ξαναμπούν στο γήπεδο για να παίξουν ακόμη 3 λεπτά.

Το δεύτερο γκολ της Αργεντινής ήταν σκέτο θρίλερ. Και το παιχνίδι έτσι όπως κατέληξε μια σκέτη παρωδία.