Κατηγορίες
αθλητικά

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Αποστολίδης – 2η ομαδική θέση για τον Ημαθίωνα

Με τρία μετάλλια και την δεύτερη ομαδική θέση επέστρεψαν οι αθλητές και αθλήτριες του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας, από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης στην Άμμο το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε!

Ο Άγγελος Αποστολίδης για μια ακόμη χρονιά αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στα 90 κιλά εφήβων, με τον Απόστολο Σούλι να μένει οριακά εκτός μεταλλίων παλεύοντας για την 3η θέση στα 70 κιλά.

Στην ηλικιακή κατηγορία των παίδων πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Καλανίδης στα 70 κιλά κατακτώντας και αυτός το χρυσό μετάλλιο ενώ στην ηλικιακή κατηγορία των εφήβων κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο επίσης στα 70 κιλά. Στα 60κ. γυναικών η Ναταλία Στεφανίδη κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Στην ομαδική κατάταξη το Αλεξανδρινό σωματείο, κάτω από την προπονητική καθοδήγηση του Θόδωρου Αποστολίδη, κατέκτησε την 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία των εφήβων.

Τα συγχαρητήρια προς την ομάδα για τα αποτελέσματα της αγωνιστικής τους απόδοσης εξέφρασε το Δ.Σ. του συλλόγου!

πηγή: Ημαθίων