Η Περιφερειακή Ενότητα Ημαθίας συνεχίζει να υλοποιεί έργα συντήρησης και αποκατάστασης του οδικού δικτύου που βρίσκεται στην ευθύνη της.
Ήδη ολοκληρώθηκαν οι εργασίες στο δημοτικό οδικό δίκτυο Κουλούρας – Μελίκης, δικής μας ευθύνης συντήρησης, με παρεμβάσεις σε τμήματα που υπέστησαν φθορές.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/asfima202311-2.jpeg)
Επίσης ολοκληρώθηκαν παρεμβάσεις στα οδικά δίκτυα Χαρίεσσας – Κοπανού, Χαρίεσσας – Αγγελοχωρίου, Ζερβοχωρίου – Αγίου Γεωργίου και Αγίου Γεωργίου – Πατρίδας σε τμήματα που έχριζαν άμεσης φροντίδας με σκοπό πάντα την ασφάλεια στις μετακινήσεις και την βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/asfima202311-3.jpeg)
«Συνεχίζουμε, έχοντας όραμα, πρόγραμμα και γνωρίζοντας τα θέματα που απασχολούν τους πολίτες της Ημαθίας, δίνοντας λύσεις με “μικρά” και μεγάλα έργα για τον τόπο μας.» αναφέρεται στο ενημερωτικό της Π.Ε. Ημαθίας.