Το πρωί της Τρίτης 20 Ιουνίου 2023 πραγματοποιήθηκε αγιασμός στο ανοιχτό Δημοτικό Κολυμβητήριο της Αλεξάνδρειας.
Στον αγιασμό παρευρέθηκαν ο δημοτικός σύμβουλος και πρόεδρος της ΚΕΔΑ (που διαχειρίζεται το κολυμβητήριο) Μανώλης Σταυρής καθώς και εργαζόμενοι στην ΚΕΔΑ και στο κολυμβητήριο ενώ τη Δημοτική Αρχή εκπροσώπησαν η πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Αλεξάνδρειας Όλγα Μοσχοπούλου, οι αντιδήμαρχοι Στέφανος Δριστάς και Ιερεμίας Κιοσέογλου.
Σε σύντομη δήλωσή – κάλεσμά του ο “οικοδεσπότης” Μανώλης Σταυρής ευχήθηκε καλή σεζόν σε επισκέπτες του κολυμβητηρίου και εργαζομένους και κάλεσε όλους να προσέλθουν στο κολυμβητήριο για να επωφεληθούν από τις εγκαταστάσεις που υπάρχουν.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-07.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-01.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-06.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-02.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-05.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-09.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-08.jpeg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/egkolymv23-04.jpeg)