Με την παρέλαση, που ξεκίνησε στις 12 το μεσημέρι και διήρκεσε περίπου μισή ώρα, ολοκληρώθηκαν στην Αλεξάνδρεια οι εκδηλώσεις για την 82η επέτειο από το “Όχι” και την είσοδο της χώρας μας στον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο.
Είχαν προηγηθεί λίγη ώρα νωρίτερα η δοξολογία στον Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου και η κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της πόλης ενώ το πρωί είχε γίνει η πανηγυρική έπαρση της σημαίας.
Στην παρέλαση συμμετείχαν σχολεία και αθλητικοί και πολιτιστικοί σύλλογοι καθώς και τμήμα από την Αεροπορία Στρατού.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria08.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria11.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria10.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria06.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria12.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria13.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria14.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria15.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria16.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria17.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria18.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria19.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria20.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria22.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria23.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria24.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria25.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria26.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria27.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria01.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria02.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria28.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria29.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria30.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria31.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria32.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria33.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria34.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria35.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria36.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria37.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria41.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria43.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria44.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria45.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria46.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria47.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria48.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria03.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria04.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria05.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria49.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria50.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria51.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria54.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria55.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria56.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria57.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria52.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria53.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria58.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria59.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria61.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria62.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria63.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria64.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria65.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria66.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria67.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria68.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria69.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria70.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria71.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria72.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria73.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria74.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria75.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria76.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria77.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria78.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria79.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria80.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria81.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria88.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria83.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria82.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria84.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria86.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria87.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria89.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria90.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria91.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria92.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria93.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria94.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria95.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria96.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria97.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria99.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria100.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria101.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria102.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria103.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria104.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria105.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria106.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria107.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria109.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria110.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria111.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria112.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria113.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria115.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria117.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria118.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria119.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria120.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2022/10/20221028_parelasialexandria121.jpg)