Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής 9 Απριλίου στην Πλατεία Καρατάσου στη Νάουσα, η διενέργεια δειγματοληπτικών ελέγχων ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 (rapid tests), με πρωτοβουλία του Δήμου Νάουσας, σε συνεργασία με κινητή μονάδα του ΕΟΔΥ και τη συνδρομή του Περιφερειακού Τμήματος Νάουσας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2021/04/rtst-naoussa20210409-1.jpeg)
Συνολικά πραγματοποιήθηκαν 163 rapid tests εκ των οποίων βρέθηκαν τρία θετικά (ποσοστό 1,84%).