Το 3ο Δημοτικό Σχολείο της Αλεξάνδρειας επισκέφθηκε το πρωί της Δευτέρας 11 Ιανουαρίου ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης.
Συνοδευόμενος από τον αντιδήμαρχο Παιδείας Στέφανο Δριστά, ο δήμαρχος παρέδωσε μάσκες για μαθητές και εκπαιδευτικούς ενώ είχε και συνομιλία μαζί τους σχετικά με τη νέα κατάσταση που διαμορφώθηκε μετά την επιστροφή των μικρών μαθητών στις αίθουσες διδασκαλίας.
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2021/01/alex20210111-2sx.jpg)
![](https://e-periskopisi.gr/wp-content/uploads/2021/01/alex20210111-1sx.jpg)
Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί τη δήλωσή του αμέσως μετά την έξοδό του από το σχολείο: