Ξεκινούν σήμερα οι χειμερινές εκπτώσεις οι οποίες θα διαρκέσουν έως τις 28 Φεβρουαρίου.
Εκτιμήσεις διαφόρων ενώσεων και επαγγελματιών κάνουν λόγο για μειωμένη κίνηση σε σχέση με προηγούμενες περιόδους, μακάρι να μην είναι έτσι, αλλά στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό και θα δούμε τι ταμείο θα κάνουν τα καταστήματα στα τέλη του Φλεβάρη. Ως προς την Κυριακή 19 Ιανουαρίου και το άνοιγμα των καταστημάτων την ημέρα εκείνη, αυτά μπορούν να ανοίξουν προαιρετικά χωρίς κανέναν περιορισμό (γενικότερα, γιατί στην Ημαθία, όπως και σε άλλες περιοχές της χώρας τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά – δείτε ΕΔΩ τη σχετική για την Ημαθία ανακοίνωση/ενημέρωση από τον Εμπορικό Σύλλογο Αλεξάνδρειας).