Ημαθιώτικος Μαθηματικός Διαγωνισμός: αποτελέσματα Β΄φάσης του διαγωνισμού

Χωρίς κατηγορία

Το Σάββατο 18 Μαΐου 2013 διεξήχθη ο Ημαθιώτικος Μαθηματικός Διαγωνισμός για τους μαθητές  Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού της Ημαθίας. Στον διαγωνισμό πήραν μέρος 310 μαθητές, οι οποίοι διαγωνίστηκαν σε τρία εξεταστικά κέντρα  (Βέροια, Νάουσα και Αλεξάνδρεια). Δικαίωμα συμμετοχής είχαν οι επιτυχόντες μαθητές του  Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού “Παιχνίδι και Μαθηματικά” του περιοδικού της Ε.Μ.Ε. “Ο Μικρός Ευκλείδης”.
Ο Διαγωνισμός οργανώθηκε από το Παράρτημα Ημαθίας της ΕΜΕ σε συνεργασία με δασκάλους και με τη στήριξη της Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας.

Ευχαριστούμε όλους όσους στήριξαν αυτή την διοργάνωση, τους Σχολικούς Συμβούλους Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, τους εκπαιδευτικούς που επιτήρησαν κατά τη διάρκεια της εξέτασης, τους συμμετέχοντες στην επιτροπή επιλογής των θεμάτων αλλά και τους Διευθυντές, του 4ου Δημ. Σχολείου Βέροιας κα Αρίστη Κουκουρίκου, του 7ου Δημ. Σχολείου Νάουσας κ. Χρήστο Γκαρνέτα και του 1ου Δημ. Σχολείου Αλεξάνδρειας κ. Στάθη Γεωργιάδη για την φιλοξενία του διαγωνισμού στα σχολεία τους.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και ιδιαίτερα στους 115 μαθητές που διακρίθηκαν με την επίδοσή τους και την αρτιότερη επίλυση των θεμάτων του Διαγωνισμού. Ευχόμαστε-αναμένουμε να συναντηθούμε στις επόμενες δράσεις της Ε.Μ.Ε.. και καλούμε όλους τους μαθητές να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους και το όμορφο αυτό μαθηματικό ταξίδι που μόλις ξεκίνησαν.  Η Μαθηματική Εταιρεία είναι δίπλα τους με τις εκδόσεις της (Μικρός Ευκλείδης για το δημοτικό σχολείο και  Ευκλείδης Α’ για το γυμνάσιο), με μαθήματα προετοιμασίας για τους μαθηματικούς διαγωνισμούς, τα οποία οργανώνουμε σε Βέροια, Νάουσα και Αλεξάνδρεια και με το 7ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Καλοκαιρινό Σχολείο που θα διεξαχθεί από 4 ως 10 Αυγούστου 2013 στον Άγιο Νικόλαο της Νάουσας.
Οι διακριθέντες μαθητές είναι:
Ε΄ τάξη

Α/Α
ΕΠΙΘΕΤΟ
ΟΝΟΜΑ
ΣΧΟΛΕΙΟ
1
ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ
ΚΩΝ/ΝΑ
Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
2
ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ
ΙΩΑΚΕΙΜ
1ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
3
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δ.Σ.ΣΤΑΥΡΟΥ
4
ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ
ΘΩΜΑΣ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
5
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ
ΕΙΡΗΝΗ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
6
ΒΕΝΙΑΜΙΝΙΔΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ
5ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
7
ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΜΑΡΙΑ
Δ.Σ. ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ
8
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ
ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚΗ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
9
ΓΚΑΔΙΝΗΣ
ΣΤΑΥΡΟΣ
1ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
10
ΓΚΑΛΤΣΙΔΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
11
ΓΚΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
12
ΓΚΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ
ΜΑΡΙΑ
6ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
13
ΓΚΟΥΓΚΟΥΑ
ΟΤΑΡΙ
Δ.Σ.ΣΤΑΥΡΟΥ
14
ΔΑΙΟΣ
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
ΙΔ.ΕΚΠΑΙΔ.ΒΕΡΟΙΑΣ
15
ΔΕΛΛΑ
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
8ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
16
ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
17
ΘΕΟΦΡΟΝΙΔΗΣ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
7ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
18
ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΑ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
19
ΚΑΛΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
ΣΠΥΡΟΣ
3ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
20
ΚΑΛΛΙΜΑΝΗ
ΠΑΝΔΩΡΑ
4ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
21
ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δ.Σ. ΚΛΕΙΔΙΟΥ
22
ΚΑΠΕΤΑΝΟΥ
ΜΑΡΙΝΑ
5ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
23
ΚΑΦΕΣ ΜΠΑΚΟΣ
ΠΑΥΛΟΣ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
24
ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
25
ΚΕΣΙΔΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ
7ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
26
ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ
ΗΛΙΑΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
27
ΚΟΤΣΙΔΗΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
7ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
28
ΛΑΦΑΖΑΝΗ
ΕΛΕΝΗ
14ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
29
ΛΕΚΟΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3ο Δ.Σ.ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
30
ΜΗΤΣΙΑΝΗ
ΕΛΙΣΑΒΕΤ
3ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
31
ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΣ
9ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
32
ΜΠΟΣΚΟΥ
ΛΑΜΠΡΙΝΗ
Δ.Σ.ΑΓΚΑΘΙΑΣ-ΚΥΨΕΛΗΣ
33
ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
1ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
34
ΝΑΤΣΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΣ
6ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
35
ΠΑΝΤΑΖΗ
ΡΑΝΙΑ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
36
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ
ΒΙΡΓΙΝΙΑ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
37
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
38
ΠΑΡΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΜΑΡΙΑ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
39
ΡΑΛΛΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
40
ΣΑΒΒΙΔΗΣ
ΘΩΜΑΣ
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
41
ΣΑΚΑΚΟΣ
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
9ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
42
ΣΕΡΕΜΕΤΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
43
ΣΤΑΝΚΙΔΗΣ
ΚΩΝ/ΝΟΣ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
44
ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ
6ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
45
ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΩΝ/ΝΟΣ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
46
ΤΕΡΖΙΔΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δ.Σ.ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ-ΑΡΑΧΟΥ
47
ΤΖΩΡΤΖΙΝΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
12ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
48
ΤΣΕΛΙΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
49
ΤΣΙΤΟΥΡΑ
ΑΝΘΗ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
50
ΤΣΙΧΛΑΚΙΔΟΥ
ΕΛΕΝΗ
Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
51
ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ
ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
3ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
52
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ
ΠΑΡΘΕΝΑ
Δ.Σ.ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
53
ΧΑΤΖΗΛΕΥΤΕΡΗ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
54
ΧΟΡΓΚΟΣ
ΑΝΤΡΕΪ-ΔΗΜΗΤΡΙΕ
8ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
55
ΨΑΡΡΑ
ΔΑΝΑΗ
3ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
ΣΤ΄ τάξη

Α/Α
ΕΠΙΘΕΤΟ
ΟΝΟΜΑ
ΣΧΟΛΕΙΟ
1
ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
11ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
2
ΒΑΝΤΣΙΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
3
ΒΟΡΓΙΑΖΙΔΗΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΙΔ.ΕΚΠΑΙΔ.ΒΕΡΟΙΑΣ
4
ΒΟΥΛΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
5
ΓΑΛΑΝΟΥ
ΜΑΡΙΑ
11ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
6
ΓΕΓΙΤΣΙΔΗΣ
ΣΩΚΡΑΤΗΣ
16ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
7
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δ.Σ. ΚΛΕΙΔΙΟΥ
8
ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ
ΠΕΤΡΟΣ
14ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
9
ΓΚΑΡΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
10
ΓΚΙΑΤΑ
ΜΑΡΘΑ-ΜΑΡΙΑ
4ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
11
ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ
5ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
12
ΔΑΣΚΑΛΟΥ
ΧΡΥΣΑ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
13
ΔΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΥΛΟΣ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
14
ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΠΕΤΡΟΣ
Δ.Σ.ΑΝΩ&ΠΑΛΑΙΟΥ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ
15
ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΜΑΡΙΝΟΣ
Δ.Σ .ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
16
ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
17
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
18
ΚΑΛΟΜΕΝΙΔΗΣ
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
4ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
19
ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ
ΕΚΤΟΡΑΣ
14ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
20
ΚΟΡΦΙΩΤΗΣ
ΣΤΑΥΡΟΣ
3ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
21
ΚΟΤΣΙΔΗΣ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ
7ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
22
ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
23
ΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΙΩΑΝΝΗΣ
7ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
24
ΚΟΥΤΣΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δ.Σ. ΚΛΕΙΔΙΟΥ
25
ΚΤΩΝΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
26
ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΥ
ΕΙΡΗΝΗ
7ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
27
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
28
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
9ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
29
ΛΙΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ
3ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
30
ΛΟΓΓΙΖΙΔΟΥ
ΑΝΝΑ
Δ.Σ.ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
31
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δ.Σ. ΡΙΖΩΜΑΤΩΝ-ΔΑΣΚΙΟΥ-ΣΦΗΚΙΑΣ
32
ΜΟΥΣΚΑ
ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
33
ΜΠΑΖΤΕΚΑΣ
ΧΡΗΣΤΟΣ
8ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
34
ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΗΣ
ΚΩΝ/ΝΟΣ
Δ.Σ. ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
35
ΝΑΤΣΙΟΣ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
6ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
36
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
4ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
37
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΣΟΦΙΑ
ΙΔ.ΕΚΠΑΙΔ.ΒΕΡΟΙΑΣ
38
ΠΑΠΑΣΑΒΒΑ
ΙΟΥΛΙΑ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
39
ΠΕΓΙΟΥΔΗ
ΜΑΡΙΑ-ΜΥΡΤΩ
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
40
ΠΕΛΕΚΙΔΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
41
ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
14ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
42
ΠΙΠΕΡΙΔΟΥ
ΒΑΣΙΛΙΚΗ
4ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
43
ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΣΠΥΡΟΣ
3ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
44
ΡΟΜΠΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
45
ΣΑΚΑΡΕΚΟΣ
ΧΑΡΙΛΑΟΣ
Δ.Σ. ΚΛΕΙΔΙΟΥ
46
ΣΑΜΑΡΑ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
13ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
47
ΣΑΜΑΡΑΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
48
ΣΑΡΡΗ
ΣΕΒΑΣΤΗ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
49
ΣΟΥΛΗ
ΕΥΘΥΜΙΑ
14ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
50
ΣΤΑΒΑΡΑ
ΓΕΩΡΓΙΑ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
51
ΣΤΑΜΑΤΗ
ΘΩΜΑΗ
6ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
52
ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
ΙΩΑΝΝΑ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
53
ΤΖΙΜΑΡΑΚΑ
ΕΛΕΝΗ
2ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
54
ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ
ΜΑΤΘΑΙΟΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
55
ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
10ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
56
ΤΣΙΡΗ
ΕΛΕΝΗ
6ο Δ.Σ.ΝΑΟΥΣΑΣ
57
ΤΣΟΛΑΡΙΔΟΥ
ΑΘΗΝΑ
13ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
58
ΦΟΥΡΝΙΑΔΗΣ
ΧΡΗΣΤΟΣ
1ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ
59
ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3ο Δ.Σ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
60
ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10ο Δ.Σ.ΒΕΡΟΙΑΣ