![](https://3.bp.blogspot.com/-hybauB9mDwQ/TzK3YVJgvHI/AAAAAAAALCo/ot9PvaC2jHA/s1600/meteo.jpg)
Στη βραχυπρόθεσμη πρόβλεψη (για τις επόμενες 3 ημέρες) αναφέρονται τα παρακάτω:
- για αύριο προβλέπεται βελτίωση του καιρού αλλά με θερμοκρασία αισθητά χαμηλότερη από σήμερα. Η θερμοκρασία δεν θα ξεπεράσει τους 2-3 βαθμούς Κελσίου ενώ τις πρωϊνές ώρες θα σημειωθεί παγετός.
- για την Παρασκευή προβλέπονται… χιονόνερο ή ασθενείς χιονοπτώσεις στα πεδινά ενώ στα ορεινά θα χιονίσει. Από το μεσημέρι και μετά οι άνεμοι θα δυναμώσουν και θα φτάσουν τα 4-5 μποφώρ.
- για το Σάββατο προβλέπονται βροχές τις πρωϊνές ώρες στα πεδινά, χιονόνερο ή χιόνι στα ορεινά ενώ η θερμοκρασία θα παραμείνει σε χαμηλά επίπεδα (μέχρι 3 βαθμούς Κελσίου). Χιονοπτώσεις θα ξεκινήσουν νωρίς το μεσημέρι (στα ορεινά) ενώ αργά το απόγευμα θα ξεκινήσει να χιονίζει και στα πεδινά του νομού.