![](https://4.bp.blogspot.com/-lHvHlPyE8eM/Te8mtqjKIII/AAAAAAAAHJ4/tLfx2yfDO8c/s200/ote.jpg)
Όλα κοψοχρονιά!
Γιατί αν οι Γερμανοί της DT είχαν δώσει περίπου 4 δις ερώ για να αγοράσουν το 30% του ΟΤΕ, θεωρητικά – γιατί με την …χρηματαγορά μόνο με θεωρίες μπορούμε να ομιλούμε – θα έπρεπε για το 10% που θέλουν να αγοράσουν να σκάσουν περίπου 1.300.000.000 ευρώ.
Αν υποθέσουμε πως ο ΟΤΕ έχει χάσει και ένα 25% της χρηματιστηριακής του αξίας, τότε στην χειρότερη θα έπρεπε να πουλήσουμε αυτό το 10% τουλάχιστον 1 δις.
Όμως εμείς, όπως ακούγεται, τον ξεπουλάμε στο απίστευτο ποσό των 400.000.000 ευρώ!!!