![](https://3.bp.blogspot.com/-y-gtaD6cWQo/Tawx9VI4CdI/AAAAAAAAGrI/wyjZj5c_q0c/s200/images.jpg)
3% ή σε κατά τι μεγαλύτερο ενώ η ανεργία θα φτάσει -επίσημα- στο 15% και θα συνεχίσει να αυξάνει. Πάλι καλά να λέμε δηλαδή γιατί με τα υπάρχοντα μέτρα μπορούσε να ήταν και χειρότερα. Μοιραία ο διοικητής της ΤτΕ αναφέρθηκε και στο θέμα της φημολογούμενης αναδιάρθρωσης του ελληνικού χρέους, κτυπώντας το καμπανάκι του κινδύνου στους κυβερνώντες. Τι είπε; Το αυτονόητο. Ότι δηλαδή αν τελικά γίνει πράξη θα είναι «καταστροφική» για την πρόσβαση της κυβέρνησης και των επιχειρήσεων στις διεθνείς αγορές κεφαλαίων και θα έχει αρνητικές επιπτώσεις για τις τράπεζες και τα ασφαλιστικά ταμεία. Αυτός τα είπε, θα τον ακούσει άραγε κανείς μπας και φτιάξουν τα πράγματα ή θα πούμε για πολλοστή φορά στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα;