ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΟΥΣ, ΚΥΡΙΩΣ ΔΕ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ!
![](https://4.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TH8nFvlYOgI/AAAAAAAAD-E/jD3JvV2uucQ/s400/misure.jpg)
Απώλεια της ψυχραιμίας σημαίνει πως ο πολιτικός λέει ότι θέλει, όπως θέλει, ξεχνάει το πολιτικό savoir-vivre και τις πολιτικάντικες αερολογίες και μετά γίνεται ο χαμός. Δε σκέφτεται ούτε καν τις συνέπειες που θα έχουν τα λεγόμενά του και για τον ίδιο του τον εαυτό, ενόψει μάλιστα εκλογών.
Πάντως ο άλλος, πανέτοιμος! Δήλωσε πως θα πάει στον εισαγγελέα σήμερα το πρωί, πάει για να μετρήσουν τι υπάρχει υπογείως και να το λήξει το θέμα. Φυσικό επακόλουθο (αν και άργησε): με φήμες τέτοιου είδους δεν μπορείς να πας σε εκλογές!