![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/TG9k_zqt-TI/AAAAAAAADzU/otaksav3xlA/s400/psomiades.jpg)
Μ’αρέσει ο Πανίκας! Μπορεί να είναι ολίγον τι συντηρητικός για τα γούστα μου, αλλά είναι ωραίος. “Λαϊκιστή” τον ανεβάζουν, “τηλε-μανιακό” τον κατεβάζουν, όμως ο Πανίκας βρήκε τον τρόπο και είναι πάντα στην επικαιρότητα. Αν τρελαθεί δε, λέει και πολλές αλήθειες, αυτές τις αλήθειες που κάποιοι έχουν ξεχάσει την ύπαρξή τους. Άσε που ΔΕΝ φοβάται να τσαλακωθεί πολιτικά, (π.χ. εμφανίσεις με τη στολή του Ζορρό ή στο “Νηστικό Αρκούδι” και να μαγειρεύει) γιατί πιστεύω πως τις περισσότερες φορές το γουστάρει και το κάνει. Δεν είναι πάντα ντεμέκ* ο άνθρωπος, όπως κάποιοι άλλοι…
* για τους εκτός Μακεδονίας αναγνώστες, έναν ορισμό του “ντεμέκ” θα τον βρείτε ΕΔΩ