Σήμερα – και αφού έχει προηγηθεί μια σειρά δημοσιευμάτων – στο Ράδιο Αλεξάνδρεια και στην εκπομπή
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S_PPBuA2IDI/AAAAAAAACxI/Jaad1VCQNl8/s400/logopasok.jpg)
Τελικά, μετά από τηλεφωνική παρέμβαση και συνομιλία του στελέχους του ΠΑΣΟΚ , μέλους της Νομαρχιακής Επιτροπής (και προερχόμενου από το Πλατύ) Θόδωρου Χαντζίδη με τους δημοσιογράφους Τ. Καμπάνη & Χ. Μόχλα ο γρίφος λύθηκε! Είχαν πάρει απόφαση-
![](https://2.bp.blogspot.com/_7u6pg4EMmVw/S_VxTYnRSyI/AAAAAAAACxw/9LZv2h1vRnA/s400/t_chantzides.jpg)
Το γιατί είναι ακόμη άγνωστο. Και μιλάμε για ομόφωνη απόφαση, η οποία επίσης ουδέποτε έγινε γνωστή – μέσω του γραφείου τύπου της Νομαρχιακής – στον κόσμο, αφού ποτέ δεν έγινε ευρύτερα γνωστή. Γιατί άραγε το κυβερνητικό κόμμα στην Ημαθία δεν έκανε γνωστή ευρύτερα την απόφασή του για 3 Δήμους στο νομό; Παιχνίδια ή μήπως η πρόταση δεν είναι συμφέρουσα σε κάποιους εντός της Νομαρχιακής Επιτροπής; Γιατί πρέπει τα μέλη της να αναγκάζονται να υπερασπίζονται το εαυτό τους ένα – ένα, δηλώνοντας στα ΜΜΕ τη στάση τους εντός των οργάνων, ενώ θα έπρεπε αυτή να είναι ήδη γνωστή εδώ και εβδομάδες μέσα από μια ανακοίνωση του γραφείου τύπου;