ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ

Οι επιτυχόντες στους μαθηματικούς διαγωνισμούς “Κ. Καραθεοδωρή” και “Ευκλείδης”

παιδεία

Τους επιτυχόντες στους μαθηματικούς διαγωνισμούς “Κ. Καραθεοδωρή” (12ος Ημαθιώτικος Μαθηματικός διαγωνισμός για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου) και “Ευκλείδης” (80ος Μαθηματικός διαγωνισμός) ανακοίνωσε το Παράρτημα Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας.

Συγκεκριμένα, στον διαγωνισμό “Κ. Καραθεοδωρή” για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, που διεξήχθη το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 και στον οποίο συμμετείχαν μαθητές από την Ημαθία, τον Έβρο, την Κοζάνη, την Πιερία και την Φλώρινα διακρίθηκαν οι:

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Ασίκη

Ευθυμία

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Γκούντρας

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Ευθυβουλίδης

Νικόλας

1ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Ιωσηφίδου

Αντωνία

Γ/ΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

Καραμίχος

Ιωάννης

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Λιόλιος

Γεώργιος

5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Μουρατίδης

Βασίλειος

Γ/ΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Μπίζου

Στυλλιανή

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Νέτσιου

Μαγδαληνή

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

Ξυλοκαγιάννης

Βασίλειος

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Παπαδόπουλος

Λάμπρος

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Πίτσης

Αντώνιος

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

Ρέμπελου

Νόνη

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Σαλαμάνης

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Στεργίου

Μαρία

1ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Τάνης

Στέργιος

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Τσιάτσιου

Λυδία

3ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Αποστολίδης

Χρήστος

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Αποστολόπουλος

Νικόλαος

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Κεφάλας

Ιάσων

4ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Κολίδη

Αλεξάνδρα

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Μπλίτσα

Άρτεμις

ΜΟΥΣΙΚΟ Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Μπουρμπούρη

Βασιλική

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Νάκα

Βασιλική

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παλάζης

Χρήστος

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παπαγιαννάκη

Μυρσίνη

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Παπαθεοδώρου

Ιωάννα

3ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Φράγκου

Αλεξάνδρα

2ο Γ/ΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

Χατζησωτηρίου

Μαρία

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Χριστακάκη

Φωτεινή

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΚΟΖΑΝΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΑΡΣΛΙΑΝ

ΔΑΝΙΗΛ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΕΩΡΜΠΑΛΙΔΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΓΚΙΝΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

ΗΛΙΑΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

ΣΤΑΘΗΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ

ΖΩΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΛΙΤΣΑ

ΡΑΦΑΕΛΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΛΑΤΣΙΟΥ

ΡΟΖΑΝΝΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

ΜΟΣΧΟΥ

ΜΑΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΜΠΟΥΣΙΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΠΑΖΗΣΗ-ΙΩΝΑ

ΣΟΦΙΑ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ

ΜΑΡΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΑΤΖΑΚΟΓΛΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΕΓΙΑΔΗΣ

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΡΙΖΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΤΣΙΦΤΣΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΙΕΡΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΝΟΥΛΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΠΙΠΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Αλούση

Βασιλική

Γυμνάσιο Βεύης

Θεολογίδου

Αρετή

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Καρνάκης

Ιωάννης

Γυμνάσιο Φιλώτα

Κωστίδης

Ηλίας

Γυμνάσιο Μελίτης

Λιάκου

Βασιλεία Ραφαηλία

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Μαυρομάτη

Αναστασία

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Νταής

Φώτης – Χρυσοβαλάντης

Γυμνάσιο Αετού

Παπαδόπουλος

Νικόλαος

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Πέτρου

Παναγιώτης

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Σιέκρη

Χρυσούλα

Γυμνάσιο Μελίτης

Σωτήρη

Ραφαηλία

Γυμνάσιο Αμυνταίου

Τικταπανίδης

Ορέστης

1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Οι διακριθέντες από την Ημαθία στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Κ. Καραθεοδωρή» θα βραβευτούν σε ειδική εκδήλωση, για την οποία θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.

Στον διαγωνισμό “Ευκλείδης” διακρίθηκαν οι:

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

1

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΛΕΝΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2

ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΙΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

3

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

4

ΣΤΕΡΓΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

5

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν, συνεχίζουν να διαγωνίζονται στην επόμενη φάση του διαγωνισμού την 37η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ “Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ” που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020 στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, (μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη) στις 09.00 π.μ.

Μοιραστείτε, κοινοποιήστε ή τυπώστε την ανάρτηση: