Κατηγορίες
αθλητικά ποδόσφαιρο

Γ’ Εθνική: νίκησε η Αγκαθιά, ηττήθηκαν τα Τρίκαλα

Μια νίκη και μια ήττα μετρούν στην 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου οι ομάδες της Ημαθίας.

Η Νίκη Αγκαθιάς κατάφερε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι να πάρει τους τρεις βαθμούς στο παιχνίδι με τον Εδεσσαϊκό. Οι δυο ομάδες προσπαθούσαν συνεχώς, το παιχνίδι κατά διαστήματα “άνηκε” στη μια ή στην άλλη ομάδα ενώ οι φιλοξενούμενοι (που μέχρι το τέλος πίεζαν για την ισοφάριση) έπαιζαν για περίπου 25 λεπτά με 10 παίκτες.

Ένα πέναλτι έκρινε και το παιχνίδι του Μ. Αλεξάνδρου Τρικάλων με την Αναγέννηση Γιαννιτσών. Η ομάδα των Τρικάλων έπαιξε στα ίσα την Αναγέννηση μέσα στην έδρα της και λίγο πριν από το τέλος άγγιξε την νίκη (παρά την αριθμητική υπεροχή των γηπεδούχων), όμως δεν στάθηκε τυχερή. Και ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο χωρίς γκολ, ένα σφύριγμα πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων στο 93ο λεπτό άλλαξε τα δεδομένα και το παιχνίδι έληξε 1-0.