Κατηγορίες
αθλητικά βόλεϊ

Βόλεϊ: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Αριστοτέλης Σκύδρας 3-1

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας βόλεϊΆργησαν να “ξυπνήσουν” αλλά μόλις”ξύπνησαν” …. ήταν σαρωτικές!

Στο κυριακάτικο παιχνίδι η ομάδα της Αλεξάνδρειας μπήκε μουδιασμένα με αποτέλεσμα να χαθεί το πρώτο σετ.
Στη συνέχεια άρχισαν σιγά σιγά να ανεβάζουν απόδοση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση ώσπου ισοφάρισαν το ματς σε 1-1 σετ.

Από εκεί κι ύστερα κυριάρχησαν πάνω στο παρκέ και με όπλο το εκπληκτικό σέρβις επικράτησαν εύκολα απέναντι σε στη αξιόμαχη ομάδα της Σκύδρας που παραδοσιακά πρωταγωνιστεί στο χώρο της πετοσφαίρισης.

Μετά κι από αυτή την νίκη, τελείωσε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος κι η ομάδα του ΓΑΣ φιγουράρει στην τέταρτη θέση!
Τα σετ: 20-25, 25-18, 25-8, 25-7.